Zaskakujące porażki Krajny i Fuksa. Wyniki 2. kolejki B-klasy

Niespodziewanej porażki na własnym boisku doznały rezerwy Krajny grające w B-klasie. Krajanie zaczęli co prawda od szybkiego prowadzenia, ale jeszcze przed przerwą goście z Wtelna zdołali doprowadzić do remisu. Druga połowa to już popis przyjezdnych, którzy strzelili trzy kolejne gole. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego meczu. Piotr Pubanz
Druga kolejka bydgoskiej B-klasy przyniosła kilka ciekawych rozstrzygnięć. Szybko na ziemię został sprowadzony przez Pioniera Kęsowo niespodziewany lider po pierwszej kolejce TKP Tuchola.

Mecz jak przystało na derby był bardzo wyrównany i nie brakowało w nim walki. Gospodarze długimi minutami przeważali, ale tego dnia skuteczność nie była ich atutem, jak przed tygodniem w potyczce z Gwiazdą. Tucholanie obijali słupki, albo przegrywali pojedynki z dobrze i szczęśliwie broniącym Mariuszem Łożycą. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gości, a spory udział w niej mieli bracia Weltrowscy.

Niespodziewanej porażki na własnym boisku doznali piłkarze Krajny. Krajanie zaczęli co prawda od szybkiego prowadzenia, ale jeszcze przed przerwą goście z Wtelna zdołali doprowadzić do remisu. Druga połowa to już popis przyjezdnych, którzy strzelili trzy kolejne gole.

Na punkty w potyczce z Tarpanem Mrocza liczyli z pewnością kibice Fuksa Wielowicz, tymczasem z wygranej cieszyli się goście. Do przerwy był bezbramkowy remis, ale początek drugiej odsłony to dominacja Tarpana, który szybko strzelił trzy gole, odbierając gospodarzom chęci do gry. Dobrze wypadła za to ekipa z Wałdowa, która udała się do Wierzchucina Królewskiego w osłabionym składzie, a mimo to zdołała pewnie pokonać solidnego Łokietka. W grupie 2 rozegrano pierwszą kolejkę spotkań, w której dobrze wypadła Victoria Śliwice. Nasza drużyna 3:2 wygrała w Bukowcu z Gwiazdą, a wszystkie gole były dziełem niezawodnego Wojciecha Selki.

Wyniki Grupa 1 – 2. kolejka Fuks – Tarpan 1:3 (Wardziński), Sokół – Gryf 5:1, Łokietek – Wałdowo 0:2 (Preis, Grochowski), Krajna II – Olimpia 1:4 (Kaczmarek), TKP – Pionier 1:3 (B.Weltrowski 2, Maślonka).

11.Gwiazda Sypniewo 1 0 1-8

Grupa 2 – 1. kolejka Gwiazda – Victoria 2:3, Tęcza – Zryw 2:0, Wisła N. - Strażak 1:3, Tor – Czarni 1:1, Wisła G. – Ułani 9:1.

1. Wisła Gruczno 1 3 9-1
2. Strażak Przechowo 1 3 3-1
3. Tęcza Wiąg 1 3 2-0
4. Victoria Śliwice 1 3 3-2
5. Czarni Lniano 1 1 1-1
6. Tor Laskowice 1 1 1-1
7. Gwiazda Bukowiec 1 0 2-3
8. Wisła Nowe 1 0 1-3