Zmiana lidera w B-klasie, Krajna Sępólno straciła sześć punktów, Gwiazda Sypniewo zremisowała w derbach

Piotr Pubanz
Piłkarze z Wałdowa (na czerwono) odebrali w sobotę punkty liderowi z Sypniewa
Piłkarze z Wałdowa (na czerwono) odebrali w sobotę punkty liderowi z Sypniewa Piotr Pubanz
Ciekawe rozstrzygnięcia przyniosła piąta kolejka bydgoskiej B-klasy. Dotychczasowy przodownik tabeli sypniewska Gwiazda straciła punkty w Wałdowie, w fotelu lidera usadowiła się ekipa z Sadek, która aż 12:0 rozbiła tucholski TKP

Wideo. Czy grzyby są zdrowe?

Połowę z tych goli strzelił Łukasz Bzdawka, a 5 trafień zanotował Szymon Uliczek. Wielkie straty poniosły rezerwy Krajny. Przed weekendową kolejką zabrano im 3 punkty za walkower przyznany TKP Tuchola, a w niedzielny poranek na własnym boisku ulegli dość niespodziewanie Fuksowi Wielowicz, który do tej pory nie imponował formą. Co ciekawe mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 8. min. wyszli na prowadzenie. Goście wyrównali jeszcze przed przerwą, a decydujące ciosy zadali kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy.

Gwiazda Sypniewo stoczyła zacięty bój wyjazdowy z solidnym LZS Wałdowo

Goście dwukrotnie wychodzili w meczu na prowadzenie, ale zawsze miejscowi doprowadzali do wyrównania i spotkanie zakończyło się remisem 2:2. W sobotę Gwiazda podejmie Krajnę i będzie to z pewnością największe wydarzenie nadchodzącej kolejki B-klasy.

Spośród innych spotkań na uwagę zasługuje wyraźna wygrana (7:3) Gryfa Piaseczno z Sokołem Nowy Dwór. Hat trickiem dla gospodarzy popisał się Kamil Kużas, a dubletem Krystian Murawski. Punktów w tej kolejce nie wywalczyły ekipy z powiatu tucholskiego. O TKP już wspominaliśmy, wysokich porażek 1:5 doznał też LKS Pionier Kęsowo oraz Myśliwiec Gostycyn, który z zerowym dorobkiem zamyka ligową tabelę.

Wreszcie z trzech „oczek” mogli cieszyć się natomiast kibice występującej w grupie 2 B-klasy Victorii Śliwice, która na wyjeździe 6:3 pokonała swą imienniczkę z Niemcza.

Wyniki 5. Kolejki B-klasy

Grupa 1Olimpia Wtelno - LKS Kęsowo 5:1 (Artur Berdych 2, Dawid Krzynowek, Mateusz Sobczyk, Szymon Wojnar – Krzysztof Chałat), LZS Wałdowo - Gwiazda Sypniewo 2:2 (Łukasz Pukownik, Dawid Chylewski – Sebastian Brączyk, Grzegorz Paszylk), Krajna II Sępólno - Fuks Wielowicz 1:3 (Bartłomiej Wojtasik – Wojciech Klesiński, Bartosz Kuligowski, Adam Głowacki), GLZS Sadki - TKP Tuchola 12:0 (Łukasz Bzdawka 6, Szymon Uliczek 5, Leszek Grąbczewski), Gryf Piaseczno/Skarpa - Sokół Nowy Dwór 7:3 (Kamil Kużas 3, Krystian Murawski 2, Damian Janke, Jacek Warmiński – Gracjan Łęgowski, Damian Puchrowicz, Mateusz Babiś), Łokietek Wierzchucin Królewski - Myśliwiec Gostycyn 5:1 (Bartosz Abramczyk 2, Bartosz Klatecki, Przemysław Grycz, Marek Misiaszek – Arkadiusz Maciałek).
12. Myśliwiec Gostycyn 5 0 5-15

Grupa 2Victoria II Niemcz - Victoria Śliwice 3:6 (Filip Guczkowski, Adam Semrau, Paweł Bloch – Adrian Zander 2, Filip Zabrocki 2, Krzysztof Marach, Dominik Sumiński), Czarni Lniano - Tor Laskowice Pomorskie 4:2, Pomorzanin II Serock - Tęcza Wiąg 1:0, Strażak Przechowo - Ułani Dragacz 2:1, Zryw Wielki Lubień - Grom II Osie 4:2, Gwiazda Bukowiec - Wisła Nowe 1:3.
1. Wisła Nowe 5 12 14-8
2. Zryw Wielki Lubień 5 10 15-12
3. Grom II Osie 5 9 11-9
4. Pomorzanin II Serock 5 9 8-6
5. Tęcza Wiąg 5 9 21-6
6. Strażak Przechowo 5 9 10-9
7. Ułani Dragacz 5 7 9-11
8. Czarni Lniano 5 7 11-16