8. kolejka A- klasy. Udany weekend. Cztery wygrane i porażka Tucholanki w derbach powiatu

Piłkarze z Raciąża ciągle są najwyżej sklasyfikowaną ekipą z naszego regionu
Piłkarze z Raciąża ciągle są najwyżej sklasyfikowaną ekipą z naszego regionu Piotr Pubanz
Ósma kolejka bydgoskiej A-klasy przyniosła regionalnym ekipom cztery zwycięstwa. Komplety punktów zainkasowali: Kamionka Kamień, Grom Więcbork, Rawys Raciąż i Cis Cekcyn. Smutek zapanował jedynie w Tucholi, bo Tucholanka nieznacznie uległa w derbach powiatu Cisowi.

Wideo. Czy grzyby są zdrowe?

Sporą niespodziankę sprawiła w sobotę ( 3 października) Kamionka, pokonując w Bydgoszczy po emocjonującym spotkaniu tamtejsze Piaski. Gospodarze od pierwszej kolejki usadowili się w czubie tabeli prezentując wysoką formę. Kamionka z kolei sezon rozpoczęła tragicznie przegrywając trzy pierwsze mecze. Potem jednak przyszedł remis w Niemczu oraz seria trzech kolejnych wygranych. W sobotę to Piaski były faworytem, jednak już do przerwy Kamionka zdołała wyjść na dwubramkowe prowadzenie i mimo naporu gospodarzy potrafiła w drugiej połowie nie tylko utrzymać, ale jeszcze powiększyć prowadzenie. Ostatecznie kibice ujrzeli aż 9 goli, a gospodarze przegrali z ambitną ekipą z Kamienia 3:6.

Bardzo ważną wygraną zanotował więcborski Grom, który w meczu outsiderów pewnie pokonał w Mroczy beniaminka A-klasy Tarpana. Do niedzieli oba zespoły zamykały ligową tabelę z dorobkiem jednego punktu, ale boisko szybko zweryfikowało, że miejsce Gromu w tabeli nie jest adekwatne do siły zespołu. Gromowcy już w 8. min. wyszli na prowadzenie, a jeszcze przed przerwą strzelili kolejne dwa gole i wiadomym było, że takiej przewagi nie pozwolą sobie odebrać. I tak się stało, gracze z Więcborka ostatecznie pokonali Tarpana 4:0.

Z trzech ekip powiatu tucholskiego zadowolone po weekendzie mogą być tylko dwie. Najbardziej cieszyli się z trzech punktów piłkarze i kibice z Cekcyna, bo ich Cis pokonał w spotkaniu derbowym Tucholankę. Na boisku padła tylko jedna bramka i to z „jedenastki”. W pierwszej części meczu w polu karnym faulowany był Arkadiusz Hoffmann, a karnego na gola zamienił Adam Szulc. Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący, ale więcej goli już nie padło.

Kolejny krok w kierunku czoła A-klasy uczynili gracze z Raciąża, pewnie zwyciężając solidny Grom Osie, przeskakując przy okazji rywala w ligowej tabeli. Rawys strzelił aż sześć goli, ale łupem bramkowym podzielili się tylko bracia Rybaccy. Damian czterokrotnie trafiał do siatki, a Dominik ustrzelił dublet.

W ligowej tabeli Rawys zajmuje piątą lokatę, a „oczko” niżej plasuje się Kamionka. Pozostałe regionalne ekipy zajmują miejsca w drugiej połowie ligowej tabeli.

Wyniki 8. kolejki

Cis Cekcyn - Tucholanka Tuchola 1:0 (Adam Szulc), Rawys CEO Raciąż - Grom Osie 6:2 (Damian Rybacki 4, Dominik Rybacki 2), Tarpan Mrocza - Grom Więcbork 0:4 (Szymon Przybylski, Mateusz Tuński, Karol Skiba i Patryk Piotrowski), Piaski Bydgoszcz - Kamionka Kamień 3:6 (Nikodem Nawrocki 2, Dawid Wierzchucki, Przemysław Czapiewski, Tomasz Mrugalski, Dawid Kobus), Victoria Niemcz - Gwiazda Bydgoszcz 6:0, Wisła Gruczno - Fala Świekatowo 0:1, Sparta Przysiersk - LKS Dąbrowa Chełmińska 0:0.

1. LKS Dąbrowa Chełm. 8 22 27-6
2. Sparta Przysiersk 8 19 22-12
3. Fala Świekatowo 8 17 23-13
4. Piaski Bydgoszcz 8 15 21-18
5. Rawys CEO Raciąż 7 13 27-18
6. Kamionka Kamień 8 13 20-15
7. Grom Osie 7 12 14-14
8. Victoria Niemcz 7 10 19-14