Chojniczanka - Resovia 2:3. Zespół z Rzeszowa awansował do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Zdjęcia

Monika Smól
Monika Smól
Chojniczanka - Resovia 2:3
Chojniczanka - Resovia 2:3 Monika Smól
II-ligowa Chojniczanka Chojnice spotkała się w środę (27.09.2023) z I-ligową Resovią Rzeszów, aby powalczyć o awans do 1/16 finału Fortuna Puchar Polski.

Chojniczanka Chojnice - Resovia Rzeszów 2:3 (0:2)

Bramki: Alef Firmino (46.), Damian Nowacki (90.) - Maciej Górski (1., 26.), Kelechukwu Ibe Torti (90.+2).

Chojniczanka: Sebastian Szabłowski - Grzegorz Szymusik, Sebastian Golak, Andrias Edmundsson, Sebastian Szczytniewski (46. Czesław Raburski) - Marcin Kozina (65. Antoni Prałat), Błażej Szczepanek, Wojciech Szumilas (77. Kacper Korczyc), Damian Nowacki, Peter Kolesar (46. Dominik Banach) - Alef Firmino (52. Piotr Giel). Trener: Krzysztof Brede.

Resovia: Michał Gliwa - Mateusz Bondarenko, Adrian Łyszczarz (46. Marcin Urynowicz), Kamil Mazek (65. Kelechukwu Ibe Torti), Radosław Bąk, Dylan Lampereur (77. Radosław Adamski), Bartłomiej Eizenchart (65. Filip Mikrut), Kornel Osyra, Wołodymyr Zastawny, Bartłomiej Ciepiela, Maciej Górski (46. Rafał Mikulec cz.k.). Trener: Mirosław Hajdo.

Mecz rozegrany został na stadionie w Chojnicach. Było to spotkanie Fortuna Puchar Polski. Chojniczanka trafiła na Resovię Rzeszów, która jest na wyższym poziomie rozgrywek. Drużyna z Rzeszowa już czwarty sezon mierzy się na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce. Gospodarz nie był więc faworytem meczu o awans do kolejnego etapu pucharowych rozgrywek.

Po wysokim zwycięstwie Chojniczanki w ostatnim ligowym starciu z Radunią Stężyca piłkarze podchodzili do spotkania w dobrych nastrojach i z nadzieją, że uda się podtrzymać dobrą passę o spotkanie pucharowe. Niestety, mimo walki -zwłaszcza w drugiej połowie - po prostych błędach musieli oddać zwycięstwo drużynie gości.

Chojniczanka odpadła w środę (27.09.2023) z Pucharu Polski. Kolejny rok z rzędu - zbyt szybko. Po słabszej pierwszej połowie, którą chojniczanie przegrywali dwoma bramkami, w drugiej odsłonie wyrównali - w 90 minucie - i na tablicy widniał wynik 2:2. Też - zbyt krótko. Kiedy kibice liczyli na dogrywkę - w doliczonym czasie gry padł decydujący gol dla zespołu z Rzeszowa. Chojniczanom zabrakło czasu, aby zmienić wynik.

Arbitrem głównym meczu Chojniczanka – Resovia był Maciej Pelka z Poznania. Asystentami przy linii byli Dariusz Bohonos i Szymon Filip, funkcję arbitra technicznego pełnił Adam Kwapisiewicz. Maciej Pelka prowadził cztery mecze Chojniczanki.