Chojniczanka Chojnice przegrała z Arką Gdynia. Zdjęcia

Monika Smól
Monika Smól
Arka Gdynia wyjechała z trzema punktami z Chojnic. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił z karnego Szymon Skrzypczak Monika Smól
Chojniczanka Chojnice nie zaskoczyła kibiców - uległa wyżej notowanej Arce Gdynia w meczu 32. kolejki Fortuna 1ligi. Nie pomogły nawet "ściany", mimo dopingu wielu kibiców. Żółto-biało-czerwoni ulegli 1:3.

Chojniczanka Chojnice - Arka Gdynia 1:3 (0:2)

Bramki: Szymon Skrzypczak (80-k.) - Karol Czubak (23.), Oleksandr Azatskyi (42.), Mateusz Stępień (63.).

Chojniczanka: Mateusz Kuchta - David Niepsuj, Damian Byrtek, Glib Bukhal, Czesław Raburski - Kamil Mazek (75. Szymon Stróżyński), Paweł Czajkowski, Bartłomiej Kalinkowski (75. Kacper Korczyc), Sam van Huffel (46. Michał Jakóbowski), Filip Karbowy (66. Tomasz Mikołajczak) - Patryk Tuszyński (66. Szymon Skrzypczak). Trener: Krzysztof Brede.

Arka: Kacper Krzepisz - Sebastian Milewski, Hubert Adamczyk (79. Wojciech Zieliński), Oleksandr Azatskyi, David Capani (79. Omran Haydary), Michał Marcjanik, Kacper Skóra, Przemysław Stolc, Mateusz Stępień (73. Jerzy Tomal), Janusz Gol, Karol Czubak. Trener: Ryszard Wieczorek.

Na derby Pomorza przyszło na stadion przy Mikiewicza dużo kibiców, którzy chcieli obejrzeć starcie Chojniczanki z "wrogiem". Nie od dziś wiadomo, że chojniccy kibice mają "kosę" z tymi z Gdyni. Dało się to odczuć podczas całego meczu. Z obu trybun - i sektora C i tej wypełnionej kibicami gości - było słychać słowa pogardy, obelgi i bluźnierstwa. Jedni drugim nie pozostawiali dłużni.

Na boisku też nie działo się tak, jak oczekiwaliby tego kibice gospodarzy licznie dopingujący Chojniczankę. Na pierwszą bramkę długo czekać nie trzeba było, bo zaledwie do połowy pierwszej połowy. Jako pierwszy na listę strzelców faworyta spotkania - Arki - wpisał się Karol Czubak, jeszcze w pod koniec tej części spotkania - wynik podniósł Oleksandr Azatskyi. Po powrocie z szatni goście szukali kolejnych okazji i kilkanaście minut później było już 3:0 za sprawą Mateusza Stępnia. Dla chojniczan najlepszy fragment meczu to ostatnie 20 minut spotkania. Wtedy wstąpiła w nich świeża energia, a po faulu honorową bramkę z karnego strzelił Szymon Skrzypczak.

Arka kończyła mecz w 10 zawodników. Chojniczanka nie miała szans nawet matematycznych na utrzymanie w Fortuna 1 lidze już przed dzisiejszym meczem. Grała o honor. Arka miała więcej do ugrania, jeśli chce powalczyć w barażach o ekstraklasę to musi wygrywać i bronić szóstego miejsca w tabeli.

Chojniczanka zajmuje ostatnie 18. miejsce w tabeli. Po 32 meczach ma 25 punktów. Arka jest na 6. pozycji i zdobyła 47 punktów.

W przedostatniej kolejce Chojniczanka zagra na wyjeździe z Odra Ople (28.05.2023, godz.15), a Arka podejmie ŁS Łódź (26.05.2023, godz. 20.30).