„Gekon” rozbiła Legię, Fuksiary nie dały rady Startowi w Pruszczu. Wyniki III liga kobiet

Kinga Murawska (przy piłce) w obu meczach przeciwko Legii strzeliła rywalkom sześć goli. Piotr Pubanz
Długo wyczekiwaną wygraną na wiosnę zanotowały piłkarki Tucholanki, zwyciężając 3:0 w Chełmży tamtejszą Legię, a wszystkie gole strzeliła Kinga Murawska.

Popularny „Gekon” w tym sezonie jest swoistym katem Legii, strzelając rywalkom w obu spotkaniach wszystkie gole (sześć). Przerwana została natomiast znakomita seria bez porażki „Fuksiar”, które nie dały rady Startowi w Pruszczu.

Wyniki III liga kobiet – 14. kolejka

LEGIA CHEŁMŻA - TUCHOLANKA TUCHOLA 0:3 (0:0) Bramki: Kinga Murawska 3. TUCHOLANKA: Wegner - Petrus, Fojut, Tomaszewska, Zabrocka, Kaźmierska, Piekarska, Benke (68. Rymacka), Łyczywek (52.Gniot), Góra, Murawska.

- Nareszcie dziewczyny mogły cieszyć się z wygranej – z nieukrywaną radością mówił po meczu trener Marek Zienkiewicz. – Śmiało mogliśmy ustrzelić jeszcze kilka bramek więcej. Gekon okazała się „katem" Legii, bowiem jesienią wygraliśmy 3:1 i też strzeliła wtedy trzy bramki. Co do samego meczu, to byliśmy wyraźnie lepsi, a wygrana cieszy i nie ważne, że została odniesiona nad ostatnim zespołem w lidze. Nam to zwycięstwo, po ostatnich „batach" było potrzebne.

START PRUSZCZ - FUKS WIELOWICZ 4:0 (2:0) FUKS: Natalia Drzewiecka - Małgorzata Frąckowiak, Anna Gzella, Aleksandra Łoposiewicz, Magdalena Nędzołek, Kamila Witek (Weronika Theus), Zuzanna Prasał, Marlena Tomczak, Sandra Oźmińska (Dominika Jasiek), Paulina Drzewiecka (Oliwia Leszcz), Nicole Nowak.

Przez całe spotkanie lepszą piłkę grał Pruszcz, ale my też mieliśmy kilka dogodnych sytuacji – skomentował postawę swojego zespołu trener Marek Grabowski. – W pierwszej połowie Paulina Drzewiecka wyszła sam na sam ale strzeliła obok bramki. W dogodnych sytuacjach były jeszcze Witek, Prasał, Oźmińska i Nowak, jednak strzały były zbyt słabe i obok bramki. W drugiej połowie w słupek trafiła Gzella a z bliska piłki nie dobiła Theus. Na dodatek Natalia Drzewiecka przestrzeliła karnego. Sytuacji było więc bez liku, zabrakło chyba pewności siebie i braku wiary we własne umiejętności.

Pozostałe wyniki 14. kolejki Spójnia – Mustang 3:1, Wda/Strażak – Noteć 4:0.

1. Spójnia Białe Błota 12 31 64-19
2. Mustang Wielgie 12 26 55-18
3. Noteć Inowrocław 12 21 41-18
4. Wda/Strażak 12 21 28-17
5. Start Pruszcz 12 19 36-26
6. Fuks Wielowicz 12 10 20-36
7. Tucholanka Tuchola 12 9 13-72