Jeziorak obronił się w Czersku, strzelecka niemoc w końcówce meczu

Piotr Pubanz
Dzięki interwencjom Kamila Klundra, czerszczanie obronili remis w meczu przeciwko Jeziorakowi.
Remisem zakończył się mecz na szczycie III ligi pomiędzy Borowiakiem Czersk i Jeziorakiem Iława. Gospodarze mogli zostać wiceliderem ligowej tabeli, ale zabrakło jednej bramki. Kolejny mecz bez punktu mają za sobą szczypiorniści LKS Kęsowo, którzy na wyjeździe ulegli Alfie 99 Strzelno.

BOROWIAK CZERSK – JEZIORAK IŁAWA 29:29 (16:14). BOROWIAK: Kamil Landowski, Kamil Klunder – Mateusz Konik (7 bramek), Piotr Linda (5), Paweł Jakubowski (4), Filip Pruszak (4), Sebastian Pstrąg (3), Mateusz Łoński (2), Paweł Moczadło (1), Kamil Łukasik (1), Błażej Pstrąg (1), Robert Lenz (1), Maciej Jakubowski, Mateusz Lenz, Dawid Chabowski, Jan Buszek.

Goście w tym spotkaniu prowadzili tylko raz, tuż po rozpoczęciu meczu. Jednak i tak z Czerska wyjeżdżali w dobrych humorach, bo zdobyli punkt, który pozwolił im zachować drugą lokatę. Po wyrównanym początku, później na parkiecie zaczęli dominować gospodarze uzyskując w pewnym momencie czterobramkową przewagę (14:10). Tuż przed przerwą goście zdołali odrobić nieco straty i na przerwę schodzili przegrywając tylko 14:16. W drugiej połowie nadal lepiej prezentowali się czerszczanie, ponownie odskakując na bezpieczną odległość (20:15, 23:18, 28:24). Jeszcze w 50. min. Borowiak prowadził 29:26 i przez 10 minut nie potrafił trafić do siatki rywala. Meczu nie przegrał dzięki udanym interwencjom w ostatnich minutach Kamila Klundra, który bronił w niesamowitych sytuacjach.

UKS ALFA 99 STRZELNO - LKS KĘSOWO 36:30 (19:15) LKS: Grzegorz Modrzejewski, Mateusz Merkułów – Adrian Łangowski (8), Łukasz Łyska (6), Rafał Pięta (6), Łukasz Modrzejewski (5), Tomasz Kensik (4), Patryk Scheefs (1), Adrian Romanowicz.

Kęsowianie pojechali do Strzelna w mocno okrojonym składzie co miało wielki wpływ na końcowy rezultat. Gospodarze, którzy do meczu z LKS wygrali jedno spotkanie i trzy przegrali, skorzystali z nadarzającej się okazji podreperowania bilansu punktowego, wygrywając stosunkowo łatwo, różnicą sześciu goli.

W innych spotkaniach 6. kolejki padły wyniki: Korona Koronowo – Krajna Nakło 37:19 (18:9), Damy Radę Inowrocław – Iskra Bydgoszcz 31:29 (15:15).

1. Henri Lloyd Brodnica 6 12 222-157
2. Jeziorak Iława 6 9 225-166
3. Borowiak Czersk 5 9 140-104
4. Damy Radę Inowrocław 5 6 135-131
5. Korona Koronowo 5 4 164-168
6. Alfa 99 Strzelno5 4 141-145
7. Iskra Bydgoszcz 5 4 155-161
8. LKS Kęsowo 5 0 119-166