Kontrolne porażki Gromu i Tucholanki „z okręgówką”

Andrzej Bilicki (w środku) z bardzo dobrej strony pokazał się w meczu z Polonią. Piotr Pubanz
Coraz więcej regionalnych ekip pojawia się na boiskach, rozgrywając mecze kontrolne. W miniony weekend pierwsze sparingi rozegrali m.in. gracze z Kamienia i Tucholi. Oto krótka relacja ze spotkań Kamionki, Tucholanki i Gromu.

TĘCZA BRUSY - KAMIONKA KAMIEŃ 1:2 (1:1) Bramki: Dawid Kobus, Szymon Tusznio. KAMIONKA: Szafrański, Gołąbek, Tusznio, Karpacz, Pasternacki, Bukowski, Lepak, Stryszyk, Kobus, Steinborn, Fridehl, Warmke.

Dla Kamionki był to pierwszy mecz sparingowy w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Rok temu, na tym samym etapie przygotowań, podopieczni Sławomira Gołąbka przegrali z Tęczą 0:3, teraz pokazali się ze zdecydowanie lepszej strony. - Jestem bardzo zadowolony z tego meczu – przyznał trener Sławomir Gołąbek. – Zaangażowanie zawodników w niczym nie odbiegało od tego prezentowanego w lidze. Liczyłem się z tym, że trudno będzie się grało moim piłkarzom, bo aktualnie ciężko trenujemy w terenie, ale byłem miło zaskoczony. Rywal mocno na nas siadł od pierwszych minut, zdobył gola z karnego, ale z każdą minutą piłka zaczęła nas coraz bardziej słuchać i mecz zaczął układać się pod nas.

POLONIA BYDGOSZCZ – GROM WIĘCBORK 7:3 (4:1) Bramki: Andrzej Bilicki 3. GROM: Splitt - Czeszewski, Drobiński, Janicki, Gwóźdź - Meyer, Tuński, Nawrocki, Kwasigroch - Herzberg, Bilicki. Na zmiany: F.Kunek, M.Kunek, Bethke, Przybylski, Nowak. Mucha.

W meczu z 7. drużyną „okręgówki” podopieczni Sylwestra Trzósło zaprezentowali się przyzwoicie, jednak gołym okiem dało się zauważyć, że rywal dużo wcześniej rozpoczął przygotowania do sezonu. Polonia dominowała na sztucznej murawie w Bydgoszczy, zwłaszcza w pierwszej połowie. Potem, gdy na boisku pojawili się zmiennicy, mecz się wyrównał. Dobrze w sobotni wieczór zaprezentował się zwłaszcza Andrzej Bilicki, który ustrzelił hat-tricka. Kolejnym rywalem Gromu będzie Sparta Złotów. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 13:30 w Chojnicach przy ulicy Rzepakowej.

WISŁA NOWE – TUCHOLANKA TUCHOLA 1:6 (0:4) Bramka: Wojciech Selka. TUCHOLANKA: Wojciechowski (Lemke) - Ostrowski, Ziółkowski, Donczyk, Szulc - Kowalke, Szyca, Łepek, Suchomski - Górka, Selka. Na zmiany: Gromowski i Grabowski.

Tucholanka w swym pierwszym meczu sparingowym wysoko uległa w Świeciu liderowi ligi okręgowej. Rywal zdecydowanie przewyższał ekipę Dariusza Szulca, w każdym elemencie gry i już do przerwy prowadził 4:0. Wysoka porażka z pewnością smuci, ale nie powinna niepokoić, bowiem gracze z Tucholi obecnie są w fazie kształtowania cech motorycznych i z pewnością w kolejnych meczach gra będzie wyglądała zdecydowanie lepiej. W sobotę o 16.00 Tucholanka podejmie na własnym boisku A-klasowy zespół Gwiazdę Starogród.