Łatwa wygrana „Senatorek” w Bydgoszczy

Agnieszka Grzempa i Patrycja Sosna (na czerwono) solidarnie strzeliły w sobotę po dwa gole. Piotr Pubanz
Mocno osłabiony zespół Tucholanki Kobiak bezproblemowo uporał się w Bydgoszczy z miejscową Tęczą. Wygrana pozwoliła minąć w tabeli Gwiazdę Toruń.

TĘCZA BYDGOSZCZ – TUCHOLANKA KOBIAK TUCHOLA 6:1 (2:0) Bramki: Kinga Murawska, Patrycja Sosna, Agnieszka Grzempa po 2.

TUCHOLANKA: Klaisa – Zakrzewska, Petrus, Śmigel, Tomaszewska (63. Wiczanowska) – Niemczewska, Domeracka, Grzempa, Michalska (41. Pastwa) – Murawska, Sosna.

Tucholanki pojechały na mecz z niżej notowanym rywalem w mocno osłabionym składzie. Praktycznie na murawie zabrakło połowy podstawowego składu z Nierzwicką, Miszke, Łabicką, Tromską na czele. Jednak młodziutkie następczynie tucholskich „gwiazdek” spisały się znakomicie, wygrywając bardzo pewnie. Przyjezdne górowały nad swymi rywalkami, kulturą gry, umiejętnościami indywidualnymi i zaangażowaniem. Już w 11. min. w polu karnym brutalnie została sfaulowana Sosna, a Murawska zamieniła jedenastkę na bramkę. Tucholanki przeważały, ale dopiero tuż przed przerwą zdołały podwyższyć prowadzenie. Tym razem do siatki trafiła Grzempa, po wolnym bitym przez Murawską. W drugiej połowie dwukrotnie Sosna zaimponowała snajperskim nosem z bliska umieszczając piłkę w siatce. Swojego drugiego gola strzeliła też Grzempa oraz Murawska, bezbłędnie uderzając z wolnego tuż przy słupku. W drugiej części gry kilka razy groźniej zaatakowały miejscowe i jedna z takich akcji przyniosła im sukces. Klaisa nie zdołała powstrzymać w sytuacji sam na sam napastniczkę Tęczy, ale w innych sytuacjach spisała się bez zarzutu. Spotkanie w Bydgoszczy pechowo zakończyło się dla bardzo dobrze spisującej się w lidze Dagmary Tomaszewskiej, która wprost z murawy została odwieziona do szpitala. - Strasznie boleję nad kontuzją Dagmary, bo jest to nasza pierwszoplanowa zawodniczka – skomentował kontuzję swojej podopiecznej trener Marek Zienkiewicz. – Sporo dziewcząt dziś nie mogło przyjechać na mecz ale te, które je zastąpiły spisały się dobrze mimo, że niektóre z nich pierwszy raz wybiegły w podstawowym składzie. Dziewczyny pokazały dziś charakter i bardzo im za to dziękuję.

Pozostałe mecze 14. kolejki. Unifreeze II Górzno - Gwiazda Toruń 1:1, Spójnia Białe Błota - GOKSiR Start Pruszcz 0:3, Olimpia Grudziądz - Mustang Wielgie 0:3, WAP Włocławek - Viking Aleksandrów Kujawski 4:1.

1. GOKSiR Start Pruszcz 14 37 48-9
2. Mustang Wielgie 14 36 32-11
3. Unifreeze II Górzno 14 28 29-18
4. WAP Włocławek 14 28 36-14
5. Tucholanka Kobiak 14 23 37-16
6. Gwiazda Toruń 14 21 25-20
7. Viking Aleksandrów Kuj. 14 14 14-33
8. Olimpia Grudziądz 14 11 15-31