Lider za silny dla Borowiaka. Teraz czas na wygraną w Kętrzynie

Czerszczanie z nadziejami udają się do Kętrzyna.
Czerszczanie z nadziejami udają się do Kętrzyna. Piotr Pubanz
Szczypiorniści Borowiaka odebrali przed świętami przedwczesny śmigus dyngus od lidera II ligi SMS ZPRP Gdańsk. Już do przerwy goście rozstrzygnęli spotkanie wygrywając tę część spotkania 20:9. Skończyło się porażką różnicą 12 „oczek”, bo goście po przerwie mocno spuścili z tonu, wprowadzając na parkiet rezerwy.

Ta porażka była do przewidzenia, jednak w najbliższy weekend czerszczanie udają się do outsidera ligi MOSiR-u Kętrzyn, którego bezpośrednio wyprzedzają w ligowej tabeli. Kibice czekają na wygraną i ucieczkę ze strefy spadkowej.

Wyniki 17. kolejki:

BOROWIAK CZERSK - SMS ZPRP II GDAŃSK 22:34 (9:20)

BOROWIAK: Klunder, Czapiewski – Konik 5, S. Pstrąg 4, Jakubowski 3, B. Pstrąg 2, Gliniecki 2, Karczyński 2, Lenz 2, Moczadło 1, Linda 1, Łukasik, Łoński, Wojciechowski, Węckowski.

Pozostałe mecze: AZS UKW Bydgoszcz - MKS Brodnica 23:30, Tytani Wejherowo - Szczypiorniak Olsztyn 34:18, Sambor Tczew - Jeziorak Iława 27:22, KPR Gryfino - AZS UMK Toruń 41:20.

1. SMS ZPRP II Gdańsk 16 48 569:347
2. MKS Brodnica 18 39 522:467
3. Sambor Tczew 15 36 487:362
4. KPR Gryfino 17 35 512:442
5. Tytani Wejherowo 16 33 451:400
6. Szczypiorniak Olsztyn 17 19 406:467
7. Jeziorak Iława 16 18 427:453
8. AZS UMK Toruń 17 12 427:547