Mustang okiełznany, Krajna z kolejną wygraną w lidze. Wyniki 6. kolejki ligi okręgowej

Damian Rybacki (w środku) otworzył wynik w Ostaszewie.
Damian Rybacki (w środku) otworzył wynik w Ostaszewie. Piotr Pubanz
Trzecią wygraną na wyjeździe zanotowali piłkarze beniaminka ligi okręgowej, sępoleńskiej Krajny. W sobotę podopieczni Bartosza Burkiewicza wygrali w Ostaszewie z tamtejszym Mustangiem.

MUSTANG OSTASZEWO – KRAJNA SĘPÓLNO 2:4 (0:2) Bramki: Maciej Dudek, Mateusz Ciesielski – Damian Rybacki, Dominik Bonk, Dominik Fierek, Mariusz Żychski. KRAJNA: Bryś - Żychski, Siekierka, M.Kaczmarek, Dądela, K.Mosek, Ostrowski, Rybacki, Bonk (T.Kaczmarek), Fierek (Suchomski), Błaszczyński (Łodziński).

Po Unii Wąbrzeźno i Wdzie Świecie, beniaminek z Sępólna skompletował kolejny wyjazdowy skalp, wygrywając w Ostaszewie z Mustangiem. Wygrana cieszy tym bardziej, że krajanie na mecz udali się w mocno osłabionym składzie. Za kartki pauzowali Mariusz Mosek i Henryk Grajczyk, zabrakło też innych podstawowych graczy Łukasza Koziny, Łukasza Hernika oraz grającego trenera Bartosza Burkiewicza. Mimo tych ubytków goście zaprezentowali się w Ostaszewie znakomicie. Co prawda od początku spotkania częściej przy piłce byli gospodarze, ale to przyjezdni stwarzali sporo ciekawych akcji, zwłaszcza Dominik Fierek i Dominik Bonk. Wynik otworzył jednak uderzeniem z dystansu Damian Rybacki. Jeszcze przed przerwą goście podwyższyli prowadzenie, a najwięcej zimnej krwi w zamieszaniu pod bramką gospodarzy zachował Bonk. Fantastycznie dla krajan rozpoczęła się druga połowa. Już ich pierwsza akcja zakończyła się golem, a pięknym uderzeniem zza linii pola karnego popisał się Fierek. To trafienie odebrało miejscowym chęci do dalszej gry. Krajna długimi minutami utrzymywała się przy piłce i w 75. min. na indywidualną akcję zdecydował się Mariusz Żychski, który wyprowadził piłkę z własnej połowy, minął obrońców i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi. W końcówce spotkania goście dokonali kilku zmian w składzie, gra się trochę rozluźniła i gospodarze zdołali dwukrotnie pokonać Kamila Brysia, w tym z rzutu karnego. Na więcej krajanie już Mustangowi nie pozwolili. W kolejnym meczu Krajna podejmie innego beniaminka, rezerwy Elany, które jak dotąd nie straciły w lidze punktu.

Pozostałe mecze 6. kolejki. Radzynianka – Pomorzanin 0:2, Unia W. – Polonia 2:3, Olimpia II – Start 0:2, Wda – Sokół 3:0, Promień – Flisak 1:1, Elana II - Unia S. 4:0, Naprzód – Cyklon 2:2.

1. Polonia Bydgoszcz 6 16 12-6
2. Wda Świecie 6 15 16-2
3. Start Pruszcz 6 15 18-5
4. Elana II Toruń 5 15 13-3
5. Krajna Sępólno 6 13 14-12
6. Pomorzanin Serock 6 10 8-5
7. Olimpia II Grudziądz 6 8 10-7
8. Unia Solec Kujawski 6 7 9-8