Myśliwiec o jeden krok od A klasy

Fragment meczu w Tucholi pomiędzy TKP (na niebiesko) a Taxusem.
Fragment meczu w Tucholi pomiędzy TKP (na niebiesko) a Taxusem. Henryk Sala
Myśliwiec Gostycyn pewnie pokonał Fuksa Wielowicz i jeśli za tydzień również zwycięży w Sypniewie z tamtejszą Gwiazdą, będzie już w A klasie. W 17. kolejce wygrał też wicelider Tarpan Mrocza, ale ciągle jego strata do lidera wynosi 12 punktów.

Ciekawie było w innych spotkaniach. Aż 10 goli ujrzeli kibice w Skarpie. Do przerwy ich pupile prowadzili z Łokietkiem Wierzchucin Królewski 3:1, jednak w drugiej połowie na boisku dominowali już przyjezdni strzelając gospodarzom aż 5 goli. Niezwykle emocjonujące były regionalne derby w Tucholi, gdzie TKP podejmował Taxus Komierowo. Gospodarze prowadzili aż do 94. minuty, jednak w ostatniej chwili remis Taxusowi uratował Krystian Łodziński. Dość niespodziewanej porażki na własnym boisku doznał nasz jedynak grający w grupie II B klasy Cis Cekcyn. Gospodarze po ciekawym i zaciętym boju ulegli 2:3 Wiśle Gruczno.

A klasa grupa 1 – 17. kolejka Myśliwiec – Fuks 5:0 (Patryk Tybura 2, Arkadiusz Maciałek, Szymon Reda), Victoria – Gwiazda 2:1 (Kamil Draber), Skarpa – Łokietek 4:6 (Adrian Łangowski 2, Kamil Kużas, Szymon Pankau), Tarpan Mrocza – LKS Kęsowo 4:2 (Maciej Theus, Artur Weltrowski), TKP – Taxus 2:2 (Tomasz Czaja 2 – Szymon Szcześniewski, Krystian Łodziński), Olimpia – Sokół 3:1.

12. LZS Skarpa 17 14 27-53

B klasa grupa 2 – 20. kolejka Cis – Wisła G. 2:3 (Artur Fojut, Krzysztof Włoch), GLKS – LKS 4:2, Start – Grom 2:0, Tęcza – Czarni 7:3, Zryw – Sparta 3:1, Wisła S. – Struga 0:3 (wo). Pauza Gwiazda.

13. Wisła Strzelce Górne 19 18 34-54

Wisła Strzelce wycofała się po rundzie jesiennej.

W sępoleńskiej „powiatówce” bez niespodzianek Dwudziesta kolejka Ligi Powiatowej w Sępólnie nie przyniosła zmian w czołówce, bowiem faworyci z reguły pewnie wygrywali swoje spotkania. Więcej emocji było jedynie w Obkasie, gdzie miejscowy Obrol w końcówce meczu z Orłami Dąbrowa mocno najadł się strachu. Gospodarze prowadzili już 4:1, ale rywale zdołali strzelić dwa gole, naciskając do końca spotkania. Ostatecznie do niespodzianki nie doszło. Najwyższą wygraną w tej kolejce zanotowała Victoria Orzełek aż 8:0 zwyciężając na wyjeździe LZS Lutówko. Pięć goli swym rywalom z Małej Cerkwicy zaaplikowali z kolei gracze z Piaseczna.

Wyniki FC Odrodzeni Mała Cerkwica - LZS Piaseczno 0:5 (Kamil Jeliński 2, Bartosz Burkiewicz 2, samobójcza) , Obrol Obkas - Orzeł Dąbrowa 4:3 (Dawid Wierzchucki 2, Adrian Wierzchucki, Dominik Narloch - Tomasz Piszczek, Kamil Gbur, Łukasz Stryszyk), Fuks II Wielowicz - Sosenka Sośno 3:1 (Sławomir Szyling, Bartosz Kosmela, Mateusz Lewalski), HZ Zamarte - Time Lubcza 4:1 (Błażej Odyja 3, Daniel Herman – Damian Mudyna), LZS Lutówko - Victoria Orzełek 0:8 (Krzysztof Myszkowski 3, Łukasz Tomasz 2, Wojciech Żelazny 2, Maciej Czapiewski), Fireman Zabartowo/Pęperzyn - WKS Wałdowo 3:0 (Adrian Łabuszewski, Dawid Gierczyński, Michał Wiśniewski).

1. HZ Zamarte 19 46 65-25
2. LZS Piaseczno 19 44 121-31
3. Obrol Obkas 19 43 80-36
4. Victoria Orzełek 18 43 86-22
5. Sosenka Sośno 19 29 44-47
6. LZS Płocicz 18 28 50-41
7. Orzeł Dąbrowa 19 26 69-44
8. Time Lubcza 18 25 38-42