Niespodzianka w Kamieniu, Fala liderem

Jakub Stykowski
Fragment meczu w Kamieniu.
Fragment meczu w Kamieniu. Piotr Pubanz
To była ciekawa kolejka grupy 1. A klasy. Zacięte mecze obejrzeli zwłaszcza kibice w Kamieniu, Więcborku, Tucholi i Przysiersku. Największą niespodzianką była porażka ogólnego faworyta ligi w Kamieniu z tamtejszą Kamionką. Mimo, że koronowianie częściej posiadali piłkę, 3 punkty pozostały w Kamieniu, po bardzo emocjonującej końcówce meczu.

Równie ciekawie było w Tucholi, gdzie odmłodzony zespół tucholanki podejmował beniaminka Piaski Bydgoszcz. Goście rozpoczęli od bramki w 1. minucie i chwilę później przestrzelonego karnego. To się na nich zemściło, gdyż od tego momentu tucholanie „przebudzili się” i za sprawą Wojtka Selki w 17 minut wyszli na prowadzenie 3:1, a supersnajper zaliczył pierwszego w tym sezonie hat tricka. Mimo porażki, beniaminek zasłużył na duże słowa uznania.

Mecz „podwyższonego ryzyka” odbył się w Więcborku, gdzie rozegrane zostały derby pomiędzy miejscowym Gromem, a „Rekinami” Kawle. Niewątpliwą jego ciekawostką był występ w ekipie rywala Krzysztofa „Taty” Zychli w roli napastnika i Sławomira Kosmeli jako szkoleniowca. Obaj panowie to przecież żywe legendy więcborskiego Gromu. Samo spotkanie, choć prowadzone w szybkim tempie, nie przyniosło zbyt wielu emocji. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, bo większość akcji kończyła się przed polem karnym. Punkty jednak zostały w Więcborku po cudownym trafieniu w okienko Patryka Herzberga.

Liderem tabeli jest Fala Świekatowo, która bardzo pewnie rozprawiła się na wyjeździe z Tartakiem. Goście zwyciężyli aż 5:0, a wszystkie gole strzelili do przerwy. Na drugim miejscu jest bydgoski BKS, który spokojnie wywiózł 3 punkty z Sępólna. Niespodziewanie z kompletem „oczek” w czołówce plasuje się też wspomniana na wstępie Kamionka.

Wyniki 2. kolejki
TUCHOLANKA TUCHOLA - PIASKI BYDGOSZCZ 3:2 (2:1)
Bramki: Wojciech Selka (29, 35, 46) - Piotr Jułga (1), Mateusz Merliński (65).
GROM WIĘCBORK – KS KAWLE 1:0 (0:0)
Bramka: Patryk Herzberg (71).
KAMIONKA KAMIEŃ - VICTORIA KORONOWO 2:1 (0:0)
Bramki: Bartosz Lepak (83), Arkadiusz Fridehl (85) – Piotr Miś (90+1)
KRAJNA SĘPÓLNO – BKS BYDGOSZCZ 1:3 (0:1)
Bramki: Damian Czech (60) – Kamil Muszyński (50, 89), Rafał Kostkowski (29).
SPARTA PRZYSIERSK – START PRUSZCZ 1:2 (1:1)
Bramki: Łukasz Subkowski (18) – samobójcza (36), Jakub Krzyżanowski (88).
TARTAK WUDZYN – FALA ŚWIEKATOWO 0:5 (0:5)
Bramki: Damian Lonser (1, 45), Dawid Burchardt (5), Adam Kolmajer (13), Szymon Andrearczyk (43).
Mecz VICTORIA NIEMCZ – RAWYS RACIĄŻ został przełożony.