Radość w Raciążu, w Tucholi smutek

Borzyszkowski
Borzyszkowski P. Pubanz
W zdecydowanie odmiennych nastrojach kończyli swoje weekendowe mecze piłkarze Tucholanki i Rawysa. Tucholanie w sobotę zostali zdemolowani przez lidera BKS, natomiast Rawys zdołał zwyciężyć jednego z głównych faworytów do awansu Victorię.

TUCHOLANKA TUCHOLA – BKS BYDGOSZCZ 1:6 (1:2)
Bramki: Wojciech Selka (24) – Rafał Kostkowski 3 (6, 67, 80), Kamil Muszyński 2 (16, 48), Łukasz Karolak (90). TUCHOLANKA: Wojciechowski (65. Lemke) - Rydelek (60. Ziółkowski), Babiński, Tajl, Szulc – Szyca, Renkiewicz, Gromowski, Grabowski (55. Górka) – Suchomski (70. Sząszor), Selka.

Lider A klasy bezlitośnie wykorzystał słabszy dzień podopiecznych Dariusza Szulca, demolując tucholan na ich boisku. Pierwsza połowa nie zapowiadała jeszcze tragedii. Po przerwie jednak na murawie dominowali goście strzelając 4 kolejne bramki. Na uwagę zasługuje debiut w ekipie gospodarzy Seweryna Ziółkowskiego, który do tej pory grywał w juniorach Zdroju Ciechocinek. Po dłuższej przerwie na boisko wrócił też Mikołaj Górka.

RAWYS RACIĄŻ – VICTORIA KORONOWO 1:0 (1:0)
Bramka: Arkadiusz Domachowski (4).
RAWYS: Borzyszkowski – Sucharski (83. Jasionowicz), Mrugowski, Malinowski, Wiligała, Pasiński (60. Prill) – Pril (75. Falkowski), Wera (70. Glazik), Rybacki – Opic, Domachowski.

Losy meczu rozstrzygnęły się już w 4. min., kiedy to Opic idealnie wyłożył piłkę Domachowskiemu, a ten wpakował ją do siatki. Później jeszcze obie ekipy miały okazję do zmiany wyniku. Najpierw Borzyszkowski wyszedł obronną ręką z sytuacji „sam na sam”, a tuż przed przerwą Wera trafił z wolnego w słupek. Po przerwie wraz z upływającymi minutami ataki koronowian nasilały się, jednak wielkiego zagrożenia pod bramką Borzyszkowskiego nie było. Raciążanie natomiast kilkukrotnie groźnie kontrowali, będąc blisko podwyższenia prowadzenia. Pechowo mecz zakończył się dla Pasińskiego, który doznał groźnej kontuzji barku.

Remis na szczycie Cenny punkt przywieźli z Mroczy piłkarze Myśliwca Gostycyna. Na boisku Tarpana spotkały się dwie niepokonane ekipy B klasy i po meczu obie zachowały ten status, bowiem na boisku padł remis 2:2. Goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie (Nitka, Mosek), jednak gospodarze szybko doprowadzali do remisu. Na podziale punktów współliderów skorzystał Sokół Nowy Dwór, który jako jedyny nie poniósł jeszcze strat. Bogatsi o 3 punkty są po niedzieli gracze TKP, którzy bez większych problemów uporali się z Gwiazdą Sypniewo, a jedynej porażki doznało LKS Kęsowo, ulegając wspomnianemu Sokołowi. W grupie 2 B klasy kolejnej porażki doznał Cis, ulegając na własnym boisku GLKS Dobrcz.

Wyniki B klasa
Grupa 1 – 3. kolejka: Taxus Komierowo - Fuks Wielowicz 3:7 (Mela 2, Kucharczyk – Grochowski 6, Nawrocki), Sokół Nowy Dwór - LKS Kęsowo 3:1 (Adrych), Olimpia Wtelno- Łokietek Wierzchucin Królewski 2:2, TKP Tuchola - Gwiazda Sypniewo 3:1 (Główczewski 2, Kłosowski – Brząkała), Tarpan Mrocza - Myśliwiec Gostycyn 2:2 (Nitka, Mosek), LZS Skarpa - Victoria Mąkowarsko 3:3.

12. Gwiazda Sypniewo 3 1 3-8

B klasa Grupa 2 – 3. kolejka: Cis Cekcyn - GLKS Dobrcz 1:2, Gwiazda Bukowiec - Wisła Strzelce Górne 1:3, Struga Drzycim - Start II Warlubie 1:4, Wisła Gruczno - Tęcza Wiąg 1:0, LKS Dąbrowa Chełmińska - Sparta II Przysiersk 4:0, Grom Osie - Czarni Lniano 1:0.

1. Start II Warlubie 3 7 7-2
2. GLKS Dobrcz 3 6 5-7
3. LKS Dąbrowa Chełm. 2 6 7-0
4. Zryw Wielki Lubień 2 6 5-1
5. Wisła Strzelce Górne 3 6 11-4
6. Gwiazda Bukowiec 3 4 7-4
7. Sparta II Przysiersk 2 3 3-5
8. Cis Cekcyn 3 3 3-4