Szalony mecz w Sępólnie, Krajna przeszła z piekła do nieba

Maciej Kaczmarek (na czerwono) chociaż bramki nie strzelił brał czynny udział przy dwóch pierwszych trafieniach. Piotr Pubanz
PIŁKA NOŻNA W swoim debiucie przed własną widownią beniaminek ligi okręgowej sępoleńska Krajna po emocjonującym spotkaniu pokonał rezerwy grudziądzkiej Olimpii.

KRAJNA SĘPÓLNO – OLIMPIA II GRUDZIĄDZ 2:2 (0:2)
Bramki: Kamil Mosek, Bartosz Burkiewicz, Damian Rybacki
KRAJNA: Włoch - Hernik, Grajczyk, Kozina, Dądela, K. Mosek, Ostrowski, Burkiewicz, Rybacki, Fierek, M. Mosek. Na zmiany: Błaszczyński, Bonk, M. Kaczmarek, Żychski.

Sobotni mecz na dobre jeszcze się nie rozkręcił, a goście zdołali wyjść na prowadzenie. Potem obie drużyny stworzyły sobie po kilka okazji bramkowych, jednak szczęście sprzyjało przyjezdnym, którzy tuż przed przerwą podwyższyli prowadzenie. Po przerwie stało się to, z czego krajanie słynęli w A-klasie. Po burzy od trenera i ostrej rozmowie pomiędzy sobą, na murawę wybiegła odmieniona drużyna gospodarzy. Najpierw po składnej akcji Kamila Moska z Maciejem Kaczmarkiem, głową piłkę do siatki skierował Mariusz Mosek. W 80. min. Kaczmarek został sfaulowany przez bramkarza, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Bartosz Burkiewicz. Krajna grała do końca i w doliczonym czasie gry Damian Rybacki dał miejscowym wygraną.

- Mecz zaczęliśmy najgorzej jak się dało. Mimo iż był on wyrównany przegrywaliśmy 0:2. Po przerwie całkowicie zepchnęliśmy gości do obrony, stawiając na zdecydowany atak. Decydujące okazało się wejście Macieja Kaczmarka, który asystował przy pierwszym golu i wypracował rzut karny. Do końca wierzyliśmy w zwycięstwo czego efektem była bramka w doliczonym czasie na 3:2. Ciężko przepracowany okres przygotowawczy przyniósł efekt gdyż od 70 min całkowicie zdominowaliśmy Olimpię pod względem fizycznym. Wierzę, że 3 punkty zdobyte w takim stylu jeszcze bardziej natchną drużynę w kolejnych meczach – skomentował mecz trener Krajny Bartosz Burkiewicz.

Pozostałe spotkania 3. kolejki.
Elana II – Radzynianka 2:1, Naprzód – Mustang 0:4, Cyklon – Promień 3:2, Unia S. - Wda 0:1, Flisak - Unia W. 5:1, Sokół – Pomorzanin 0:0, Start – Polonia 1:2.

1. Elana II Toruń 3 9 8-3
2. Wda Świecie 3 9 5-0
3. Pomorzanin Serock 3 7 5-0
4. Polonia Bydgoszcz 3 7 4-2
5. Start Pruszcz 3 6 8-4
6. Krajna Sępólno 3 6 7-8
7. Unia Solec Kujawski 3 4 5-2
8. Cyklon Kończewice 3 4 4-6