TKP zagrał dla Myśliwca, Gwiazda ponownie z wygraną

Piłkarze z Tucholi (na czerwono) nie ulękli się faworyta.
Piłkarze z Tucholi (na czerwono) nie ulękli się faworyta. Piotr Pubanz
Do 6 punktów powiększył przewagę lider B klasy Myśliwiec Gostycyn nad swoim najgroźniejszym rywalem Tarpanem Mrocza. Stało się tak dzięki niespodziewanej wygranej 4:3 TKP nad wiceliderem.

Tarpan co prawda objął prowadzenie w Tucholi, ale jeszcze do przerwy gospodarze zdołali z nawiązką odrobić straty, windując wynik na 3:1. W drugiej połowie faworyt atakował, ale 3 punkty pozostały w Tucholi. Myśliwiec natomiast bezproblemowo pokonał na wyjeździe Taxusa Komierowo, strzelając wszystkie bramki (5) do przerwy. Poważnej zadyszki doznali piłkarze Sokoła, deptający do niedawna po piętach liderom. W niedzielę gracze z Nowego Dworu niespodziewanie ulegli u siebie Victorii i na dobre wypadli z wyścigu po A klasę. Trzecią z rzędu wygraną zanotowali gracze z Sypniewa.
Tym razem dość niespodziewanie ograli w Wieszczycach LKS Kęsowo i są już coraz bliżej środka tabeli. Na uwagę zasługuje też kolejna porażka Fuksa Wielowicz. „Fuksiarze” mieli w tym sezonie włączyć się w walkę o awans, tymczasem, po serii niefortunnych zdarzeń, głównie kontuzji, spadają z każdą kolejką na dno ligowej tabeli. W grupie 2. pewne 3 punkty zainkasował Cis Cekcyn, demolując 6:0 Grom Osie. Goście ułatwili nieco zadanie miejscowym strzelając sobie dwa gole.

B klasa Grupa 1 – 10. kolejka
Fuks – Łokietek 2:3 (Szulc, Grochowski – Janus 2, Sobczak), Kęsowo – Gwiazda 1:2 (Weltrowski – Wilczek, Pyszka), Taxus – Myśliwiec 2:5 (Kaczorek, Kucharczyk – Jarząbek 2, Bloch, Kuligowski, Mosek), Sokół – Victoria 1:4, Olimpia – Skarpa 1:1 (Opaczewski – Hernik), TKP – Tarpan 4:3 (Nelke 2, Głomski, Kłosowski – Tonderys 2, Bolka).

B klasa Grupa 2 – 10. kolejka
Cis – Grom 6:0 (Hoffmann 2, Suchomski, Fojut, samobójcze 2), Wisła S. – Tęcza 1:4, Start – Zryw 3:0, GLKS – Sparta 8:2, Gwiazda – Czarni 1:3, Struga – LKS 3:3. Pauzowała Wisła G.

1. LKS Dabrowa Chełm. 10 23 33-16
2. Start II Warlubie 9 21 36-7
3. GLKS Dobrcz 9 21 25-21
4. Zryw Wielki Lubień 9 19 19-13
5. Wisła Strzelce Górne 10 18 34-27
6. Gwiazda Bukowiec 9 16 23-17
7. Cis Cekcyn 9 12 24-14
8. Grom Osie 10 10 12-27