Wyniki 6. kolejki III ligi piłkarskiej kobiet. Kolejna wysoka porażka „Senatorek”

Fragment meczu Tucholanki z Spójnią.
Fragment meczu Tucholanki z Spójnią. Henryk Sala
W 6. kolejce III ligi kobiet piłkarki Tucholanki-Kobiak doznały wysokiej porażki z faworyzowaną Spójnią Białe Błota. Przyjezdne wykorzystały potknięcie dotychczasowego lidera Wdy/Strażaka i objęły prowadzenie w rozgrywkach.

TUCHOLANKA-KOBIAK – SPÓJNIA BIAŁE BŁOTA 1:7 (0:2) Bramki: Kinga Murawska (46) – Maja Warchlewska (67,69,72), Katarzyna Świątkowska (17), Aleksandra Pituła (57), Karolina Bietracka (77), samobójcza (19). TUCHOLANKA: Nikola Wegner (75. Natalia Wiśniewska) – Aneta Fojut (69. Weronika Zabrocka), Oliwia Lesikowska, Sandra Andrearczyk (41. Monika Michalska), Syntia Łyczywek (58. Agata Kaźmierska), Katarzyna Pastwa, Julia Petrus, Barbara Piekarska, Olga Zielińska, Kinga Murawska. Trener Marek Zienkiewicz.

Mocno odmłodzony zespół Tucholanki, grający dodatkowo bez swojej kapitan Anny Kamińskiej nie miał żadnych szans na honorowy wynik w potyczce z silną Spójnią. W pierwszej połowie młode tucholanki grały nieźle tracąc tylko dwa gole. Na początku drugiej części gry ładną akcją popisała się Kinga Murawska strzelając kontaktowego gola. O wysokiej porażce gospodyń zadecydowało ostatnie 20 minut meczu, kiedy to podopieczne Marka Zienkiewicza opadły z sił. Spójnia całkowicie przejęła inicjatywę na boisku strzelając gola za golem. Drugi nasz zespół w tej lidze Fuks Wielowicz pauzował.

Pozostałe mecze 6. kolejki. Start Pruszcz – Legia Chełmża 2:1, Mustang Wielgie – Wda/Strażak Przechowo (Świecie) 1:1. Noteć Inowrocław i Fuks Wielowicz pauzowały.

8. Fuks Wielowicz 5 0 5–21

W 7 kolejce zagrają. Start Pruszcz -Tucholanka-Kobiak, Mustang Wielgie – Fuks Wielowicz, Noteć Inowrocław – Wda/Strażak Przechowo (Świecie). Legia Chełmża i Spójnia Białe Błota pauzują.