Ciąg dalszy porażek szczypiornistów

W niedzielę LKS Kęsowo zagra w Gdańsku z Wybrzeżem (na czarno). W grudniu, różnicą 6 goli triumfowali w Kęsowie gospodarze. Piotr Pubanz
23. kolejka II ligi szczypiornistów nie przyniosła sukcesów regionalnym ekipom. Kolejny raz wysoko swoje mecze przegrali LKS Kęsowo i Borowiak Czersk. Obie nasze drużyny zamykają ligową tabelę i wydaje się, że punkty mogą zdobyć jedynie w ostatniej kolejce, grając między sobą.

CARTUSIA KARTUZY – BOROWIAK CZERSK 32:19 (17:7) BOROWIAK: Łukasz Dobrzański, Kamil Klunder - Paweł Jakubowski (7), Mateusz Łoński (6), Paweł Moczadło (3), Maciej Jakubowski (1), Dominik Szarafin (1), Adam Dulny (1), Mateusz Konik, Błażej Pstrąg, Kamil Łukasik.

W meczu rozegranym w Kartuzach zajmujący przedostatnie miejsce w II ligowej tabeli Borowiak nie miał zbyt wiele do powiedzenia w starciu z Cartusią. Dość powiedzieć, że przyjezdni swoją pierwszą bramkę w meczu zdobyli dopiero w 13 minucie, nic więc dziwnego, że do przerwy rzucili tylko 7 goli. W drugiej odsłonie było już nieco lepiej. Gra się wyrównała, a długimi minutami Borowiak nawet przeważał i zaczynał stopniowo odrabiać straty. W ostatnich 10 minutach wszystko wróciło jednak do normy i Cartusia przypieczętowała 6 kolejnymi golami wysoką wygraną.

LKS KĘSOWO - HENRI LLOYD BRODNICA 24:37
(12:15) Brodniczanie pewnie pokonali gospodarzy rewanżując się za niespodziewaną porażkę z pierwszej rundy. Od początku meczu goście nieznacznie prowadzili schodząc na przerwę z przewagą 3 goli. Początek drugiej połowy to trzy szybkie bramki gości i spokojne kontrolowanie wyniku. Miejscowi długo nie potrafili poradzić sobie ze świetnie dysponowanym bramkarzem, dzięki któremu brodniczanie pewnie wygrali ten mecz.

Pozostałe wyniki 23. kolejki. Energetyk Gryfino - AZS UKW Bydgoszcz 37:24 (22:13), GKS Żukowo - Tytani Wejherowo 28:28 (12:16), Gwardia Koszalin - Wybrzeże II Gdańsk 31:20 (15:10), Sambor Tczew - Stal Gorzów 22:25 (10:15).

W najbliższy weekend zagrają. Sobota AZS UKW Bydgoszcz - Sambor Tczew, Tytani Wejherowo - Energetyk Gryfino, SMS II ZPRP - Gwardia Koszalin, Stal Gorzów - Cartusia Kartuzy.

Niedziela Borowiak Czersk - Szczypiorniak Olsztyn (14.30), Wybrzeże II Gdańsk - LKS Kęsowo (11), Henri Lloyd Brodnica - GKS Żukowo.