Cud w Brodnicy. LKS Kęsowo ograło faworyta i już czeka na Wybrzeże

Jednym z bohaterów meczu w Brodnicy był bez wątpienia bramkarz LKS Leszek Mielke. Piotr Pubanz
Takiego rozstrzygnięcia w rozgrywkach II ligi nikt się nie spodziewał. Skazywany na pożarcie zespół z Kęsowa po znakomitej drugiej połowie ograł w Brodnicy tamtejszy Henri Lloyd. Co ciekawe, podopieczni Marka Tydy nie pojechali do Brodnicy w najsilniejszym składzie.

HENRI LLOYD BRODNICA - LKS KĘSOWO 35:38 (22:18)
KĘSOWO: Leszek Mielke, Zdzisław Iwicki – Łukasz Modrzejewski (4), Karol Cieniuch (7), Rafał Pięta (3), Radosław Radzio (4), Fabian Kościelski (10), Tomasz Kensik, Miłosz Szulowski (3), Krzysztof Mielke (7), Ryszard Szmagliński, Artur Kapłanowski, Damian Kapłanowski.

Bez Smysłowskiego, Gakana i Czarnowskiego pojechali do Brodnicy szczypiorniści Kęsowa, a mimo tak poważnego osłabienia dobrze prezentowali się na parkiecie, nawet w pierwszej, przegranej różnicą czterech goli połowie. - Myślę, że ta przewaga bramkowa zbytnio uspokoiła miejscowych, którzy najwyraźniej nas zlekceważyli – mówił po meczu trener Marek Tyda. – Po przerwie zmieniłem jednak ustawienie i zaczęliśmy gonić wynik. Śmiało można powiedzieć, że w drugiej połowie praktycznie wszystko nam wychodziło. Pięć ważnych piłek wybronił nam Leszek Mielke, a po kontrach zdobywaliśmy kolejne bramki. Nie chcę wystawiać pojedynczych laurek za ten mecz, bo cały zespół zasłużył na wielkie słowa pochwały. Mam nadzieję, że w niedzielę zagramy równie dobrze i wygramy bardzo ważny mecz z Wybrzeżem Gdańsk.

BOROWIAK CZERSK - CARTUSIA KARTUZY 22:26 (10:11)
BOROWIAK : Łukasz Dobrzański, Kamil Landowski - Adam Dulny (7), Mateusz Łoński (6), Mateusz Konik (4), Paweł Jakubowski (2), Dominik Szarfin (1), Piotr Linda (1), Marcin Czapiewski (1), Mateusz Lenz, Błażej Pstrąg, Kajetan Wojciechowski, Kamil Łukasik, Paweł Moczadło, Filip Pruszak, Dawid Haftka.

Szczęścia i ligowego doświadczenia zabrakło szczypiornistom Borowiaka, by zwyciężyć we własnej hali Cartusię. Mecz był bardzo wyrównany, zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy gospodarze przegrywali zaledwie jednym golem. W drugiej odsłonie przyjezdni odskoczyli na kilka bramek i niezagrożenie dowieźli wygraną do końcowej syreny. W sobotę czerszczanie udają się do Olsztyna na mecz z trzecim w tabeli Szczypiorniakiem.

Pozostałe mecze 10. kolejki
SMS II ZPRP - Szczypiorniak Olsztyn 31:29 (16:14), Tytani Wejherowo - GKS Żukowo 11:30 (3:13), AZS UKW Bydgoszcz - Energetyk Gryfino 33:29 (12:12), Stal Gorzów - Sambor Tczew 35:24 (13:10), Wybrzeże II Gdańsk - Gwardia Koszalin 29:30 (14:13).

1. Stal Gorzów 10 20 347:233
2. GKS Żukowo 10 18 327:213
3. Szczypiorniak Olsztyn 10 16 314:252
4. SMS II ZPRP 10 15 301:264
5. Gwardia Koszalin 10 12 266:264
6. Cartusia Kartuzy 10 12 237:242
7. Tytani Wejherowo 10 12 251:258
8. Henri Lloyd Brodnica 10 8 335:300