Kęsowo dzielnie walczyło z liderem, Borowiak dokonał niemożliwego

Kęsowianie (niebieskie koszulki) zupełnie przyzwoicie spisali się w potyczce z liderem z Żukowa. Piotr Pubanz
5. kolejka spotkań II ligi szczypiornistów przyniosła kolejne porażki regionalnym ekipom. LKS Kęsowo długo opierało się atakom lidera z Żukowa, Borowiak natomiast w drugiej połowie spotkania dał się ograć zawodnikom z Wejherowa, mimo że ci przegrywali do przerwy różnicą aż 7 goli.

LKS KĘSOWO – GKS ŻUKOWO 21:32 (10:12) KĘSOWO: L.Mielke, Merkułów, G.Modrzejewski – Ł.Modrzejewski (3), A. Kapłanowski, Szmagliński, K.Mielke (4), Pięta, D.Kapłanowski, Smysłowski (2), Kościelski (8), Szulowski, Kensik (2), Cieniuch (2).

W składzie gospodarzy zabrakło jedynie Czarnowskiego i Gakana, więc mecz z liderem nie był jednostronnym widowiskiem. Podopieczni Marka Tydy długo byli równorzędnym rywalem dla zdecydowanego faworyta tej potyczki. Zupełnie przyzwoita w wykonaniu miejscowych była zwłaszcza pierwsza połowa. Jeszcze w 26. min. kęsowianie remisowali z Żukowem, na bramkę odpowiadając bramką. Decydujący dla losów meczu okazał się fragment spotkania między 38-42. minutą, kiedy to goście rzucili kolejno 5 bramek, nie tracąc żadnej. Takiej straty nie udało się już odrobić.

BOROWIAK CZERSK – TYTANI WEJHEROWO 27:31 (16:9) BOROWIAK: Klunder, Dobrzański, Landowski - Dulny (9), Jakubowski (6), Pruszak (4), Łoński (3), Jakubowski (2), Szarafin (1), Linda (1), Konik (1), Buszek, Wojciechowski, Pstrąg, Andrearczyk.

Borowiak koncertowo zagrał w pierwszej połowie uzyskując, wydawałoby się, wystarczającą przewagę nad faworyzowanym rywalem. Po przerwie na parkiet wyszła jednak odmieniona ekipa wejherowian. Goście nie popełniali już błędów w obronie, odzyskali pewność w ataku, a przede wszystkim najskuteczniejszych graczy Borowiaka skutecznie wyeliminowali z gry, przydzielając im indywidualne krycie. To wszystko spowodowało, że przewaga gospodarzy dramatycznie zaczęła maleć, a w konsekwencji Tytani zwyciężyli różnicą 4 goli.

Pozostałe wyniki 5. kolejki. SMS II ZPRP - Henri Lloyd Brodnica 32:27 (18:14), Szczypiorniak Olsztyn - Sambor Tczew 26:25 (11:13), Cartusia Kartuzy - AZS UKW Bydgoszcz 28:26 (14:14), Gwardia Koszalin - Energetyk Gryfino 26:25 (13:10), Wybrzeże II Gdańsk - Stal Gorzów Wlkp. 24:47 (9:24).

1. Stal Gorzów 5 10 188:117
2. GKS Żukowo 5 10 167:107
3. SMS II ZPRP 5 8 160:133
4. Szczypiorniak Olsztyn 5 8 143:122
5. Tytani Wejherowo 5 8 142:136
6. Cartusia Kartuzy 5 8 120:123
7. Henri Lloyd Brodnica 5 4 166:147
8. Sambor Tczew 5 4 139:139