Piłka ręczna: Borowiak z pierwszą wygraną w lidze, Kęsowo bez sił w końcówce

Paweł Jakubowski był w meczu z Wybrzeżem najskuteczniejszym strzelcem Borowiaka
Paweł Jakubowski był w meczu z Wybrzeżem najskuteczniejszym strzelcem Borowiaka Piotr Pubanz
Siódma kolejka II ligi przyniosła długo wyczekiwaną wygraną beniaminka z Czerska, który we własnej sali poradził sobie z rezerwami Wybrzeża. Blisko punktów byli też szczypiorniści z Kęsowa, jednak w meczu z Samborem Tczew sił wystarczyło im jedynie na 35 minut gry.

BOROWIAK CZERSK - WYBRZEŻE II GDAŃSK 28:25 (15:12) BOROWIAK: Klunder, Dobrzański, Landowski – P. Jakubowski (6), Łoński (5), Dulny (5), Konik (5), Buszek (3), M. Jakubowski (2), Pruszak (2), Szarafin, Linda, Karczyński, Haftka, Pstrąg, Wojciechowski.

Po remisie w Bydgoszczy z AZS UKW, beniaminek zainkasował kolejne dwa punkty. Mecz od początku był bardzo wyrównany, a żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć od rywala na więcej niż 2 bramki. Dopiero w samej końcówce pierwszej połowy sztuka ta udała się podopiecznym Piotra Frycy, którzy na przerwę schodzili prowadząc 15:12. Tuż po wznowieniu gry przyjezdni szybko odrobili straty, wychodząc nawet na prowadzenie. Niesieni dopingiem prawie 300 osobowej grupy kibiców gospodarze zdołali w końcówce odskoczyć rywalowi i spokojnie utrzymać przewagę do końcowej syreny.

Kolejne spotkanie Borowiak rozegra za tydzień w Gdańsku z tamtejszą Szkołą Mistrzostwa Sportowego.

LKS Kęsowo - Sambor Tczew 31:25 (12:12) LKS: Mielke, Modrzejewski, Merkułów – Kapłanowski (7), Szmagliński, Pięta (7), Szulowski, Kensik (2), Cieniuch (8).

- Było bardzo blisko, prowadziliśmy jeszcze w 35. minucie trzema bramkami, a jednak nie udało się dowieźć wygranej do końca spotkania – mówił po meczu trener Marek Tyda. – Zagraliśmy bez 6 podstawowych graczy, w składzie mocno okrojonym i głównie młodzieżowym, więc nie mam prawa narzekać na grę swoich chłopaków. Należy żałować, że nie zagraliśmy w optymalnym zestawieniu, bo ten mecz z pewnością był do wygrania.

Pozostałe mecze 7. kolejki. SMS II ZPRP - Stal Gorzów Wlkp. 26:30 (14:16), Szczypiorniak Olsztyn - Tytani Wejherowo 33:25 (16:9), GKS Żukowo - Energetyk Gryfino 39:21 (20:12), Cartusia Kartuzy - Henri Lloyd Brodnica 25:26 (13:13), Gwardia Koszalin - AZS UKW Bydgoszcz 32:28 (14:14).

1. Stal Gorzów 7 14 245:168
2. GKS Żukowo 7 12 231:155
3. Szczypiorniak Olsztyn 7 12 215:171
4. Tytani Wejherowo 7 10 193:191
5. SMS II ZPRP 7 9 213:190
6. Henri Lloyd Brodnica 7 8 240:196
7. Sambor Tczew 7 8 198:191
8. Cartusia Kartuzy 7 8 167:175