Piłka ręczna: Nasi lepsi, ale tylko do przerwy

Piotr Pubanz
Kęsowianom zabrakło w Tczewie odrobiny szczęścia.
Kęsowianom zabrakło w Tczewie odrobiny szczęścia. Piotr Pubanz
Blisko punktów w 20. kolejce II ligi były regionalne ekipy LKS Kęsowo i Borowiak Czersk. Podopieczni Marka Tydy i Piotra Frycy prowadzili ze swymi rywalami do przerwy, ale ostatecznie z parkietu schodzili pokonani.

Nadspodziewanie dobrze zagrali w Tczewie kęsowianie, którzy długimi minutami prowadzili z Samborem. Do przerwy LKS prowadził różnicą aż 5 goli, jednak miejscowi odrobili straty w końcówce meczu zwyciężając ostatecznie 38:35. Bardzo ważny mecz przegrał beniaminek z Czerska. Borowiak spotkał się w Gdańsku z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, rezerwami Wybrzeża. Do przerwy podopieczni Piotra Frycy prowadzili jednym golem 18:17. Tej skromnej przewagi nie udało im się jednak utrzymać. Gospodarze zachowali więcej zimnej krwi w końcówce i zwyciężyli 39:36. Następna kolejka odbędzie się w najbliższy weekend. Borowiak w sobotę podejmie SMS II ZPRP Gdańsk, a LKS Kęsowo dzień później AZS UKW Bydgoszcz.

Wyniki 20. kolejki
Wybrzeże II Gdańsk - Borowiak Czersk 39:36 (17:18), Sambor Tczew - LKS Kęsowo 38:35 (14:19), Stal Gorzów - SMS II ZPRP 27:23 (15:13), Energetyk Gryfino - GKS Żukowo 21:33 (11:17), AZS UKW Bydgoszcz - Gwardia Koszalin 28:32 (17:14), Tytani Wejherowo - Szczypiorniak Olsztyn 33:33 (17:13), Henri Lloyd Brodnica - Cartusia Kartuzy 32:26 (15:10).

14. LKS Kęsowo 20 5 431:654

Mecze 21. kolejki. Sobota Borowiak Czersk - SMS II ZPRP (18.30), Energetyk Gryfino - Stal Gorzów, Cartusia Kartuzy - Wybrzeże II Gdańsk, Gwardia Koszalin - Tytani Wejherowo. Niedziela LKS Kęsowo - AZS UKW Bydgoszcz (15), Szczypiorniak Olsztyn - Henri Lloyd Brodnica.