Piorunująca końcówka beniaminka. Borowiak lepszy od Kęsowa w regionalnych derby

Piotr Pubanz
Trener Piotr Fryca i jego podopieczni okazali się lepsi w Kęsowie od miejscowego LKS. Piotr Pubanz
Długo wyczekiwane regionalne derby II ligi zwycięsko zakończyli szczypiorniści Borowiaka Czersk, zwyciężając w Kęsowie miejscowy LKS. Tym samym gracze beniaminka przeskoczyli swego lokalnego rywala w ligowej tabeli.

LKS KĘSOWO – BOROWIAK CZERSK 20:25 (10:11) LKS: Leszek Mielke, Zdzisław Iwicki, Grzegorz Modrzejewski – Łukasz Modrzejewski (3), Artur Kapłanowski (2), Ryszard Szmagliński, Rafał Pięta, Karol Cieniuch (1), Damian Kapłanowski, Łukasz Smysłowski, Radosław Radzio, Maciej Gakan (2), Miłosz Szulowski (2), Tomasz Kensik (1), Artur Czarnowski, Fabian Kościelski (9). BOROWIAK: Kamil Klunder, Łukasz Dobrzański, Kamil Landowski – Paweł Jakubowski (8), Paweł Moczadło (4), Piotr Karczyński (3), Maciej Jakubowski (2), Mateusz Łoński (2), Mateusz Konik (2), Piotr Linda (2), Filip Pruszak (2), Mateusz Lenz, Błażej Pstrąg, Kajetan Wojciechowski.

Stawka spotkania była ogromna dla obu drużyn, wszak zarówno LKS, jak i Borowiak walczą w tym sezonie o zachowanie ligowego bytu. Z pewnością nerwowość spowodowała, że w grze pojawiało się sporo błędów, niecelnych podań, ale nikt nie może zarzucić braku zaangażowania szczypiornistom obu ekip. Przez większość meczu zmieniał się prowadzący. Lepiej zaczęli goście odskakując na początku na 3 gole, ale po kilkunastu minutach to gospodarze wygrywali dwiema bramkami. Na przerwę w nieco lepszych humorach schodzili czerszczanie, zwyciężając tę część meczu 11:10. Po zmianie stron miejscowi długo nie mogli poradzić sobie z dobrze broniącym rywalem, który w 40. min. zwiększył prowadzenie do różnicy 4 goli i stanął. Podopieczni Marka Tydy zaczęli odrabiać straty doprowadzając do remisu na 10 minut przed końcem spotkania. Końcówka meczu ponownie należała jednak do Borowiaka, który odskoczył na 3-4 bramki skutecznie broniąc wypracowanej przewagi. - Zawiedliśmy we wszystkich liniach – skomentował postawę swej drużyny trener LKS Kęsowo Marek Tyda. – Mam pretensje do swoich zawodników bo zagrali bardzo źle, a nasza skuteczność było straszna. Bardzo widoczny, zwłaszcza w rozegraniu piłki był brak Krzysia Mielke.

Pozostałe wyniki 13. kolejki
Szczypiorniak Olsztyn - Stal Gorzów 23:24 (14:14), Energetyk Gryfino - Wybrzeże II Gdańsk 35:25 (16:13), AZS UKW Bydgoszcz - Tytani Wejherowo 30:35 (17:16), Sambor Tczew - Henri Lloyd Brodnica 45:31 (18:16), Gwardia Koszalin - Cartusia Kartuzy 31:21 (16:6), GKS Żukowo - SMS II ZPRP 31:15 (15:7).

1. Stal Gorzów 13 26 448:299
2. GKS Żukowo 13 24 439:279
3. Szczypiorniak Olsztyn 13 20 408:316
4. Gwardia Koszalin 13 18 363:330
5. SMS II ZPRP 13 17 394:345
6. Tytani Wejherowo 13 16 352:343
7. Cartusia Kartuzy 13 12 300:340
8. Henri Lloyd Brodnica 13 10 424:414