Ścisk w walce o baraże. Grom wskoczył na pozycję wicelidera, dzięki Tucholance

Kapitan Tucholanki Jarosław Ostrowski (przy piłce) walczył w sobotę dzielnie z napastnikami Piasków, ale momentami zbyt ostro i w końcówce meczu ujrzał czerwony kartonik. Piotr Pubanz
Przedświąteczna kolejka A klasy przyniosła kolejne mecze z udziałem drużyn z ligowej czołówki. Tucholanka zremisowała w Bydgoszczy z wiceliderem Piaskami co spowodowało awans na drugie miejsce w tabeli więcborskiego Gromu, który za mecz z KS Kawle otrzymał punkty walkowerem. Minimalnych porażek doznała Kamionka i Krajna, a Rawys wygrał w Żołędowie z Victorią.

PIASKI BYDGOSZCZ – TUCHOLANKA TUCHOLA 2:2 (1:1) Bramki: Mateusz Smerliński (15), Krzysztof Marek (73) – Wojciech Selka 2 (26, 64). TUCHOLANKA: Wojciechowski – Ostrowski, Landmesser (75. Gierszewski), Szulc, Piechowski – Renkiewicz, Kowalke (70. Łepek), Szyca, Górka (60. Gromowski) – Suchomski, Selka.

Na sztucznej murawie bydgoskiego Chemika spotkały się zespoły, które bardzo poważnie myślą o barażach, dających prawo gry w lidze okręgowej. Lepiej mecz zaczęli goście, ale to miejscowi dość niespodziewanie pierwsi ulokowali piłkę w siatce, pokonując pewnie spisującego się między słupkami Wojciechowskiego. Na szczęście Selka szybko wyrównał, po podaniu z wolnego Kowalke i Tucholanka do końca pierwszej połowy przeważała. Sytuacji było sporo, ale brakowało postawienia „kropki nad i”. Po przerwie ponownie lepiej na murawie prezentowali się goście, a dobrą grę udokumentowali kolejnym golem Selki. Utrata bramki momentalnie podziałała na miejscowych, którzy z animuszem ruszyli do odrabiania strat. Po niespełna 10 minutach Marek strzałem głową doprowadził do wyrównania i od tej chwili mecz nabrał rumieńców, gdyż obie ekipy chciały wywalczyć komplet punktów. W końcówce spotkania drugi żółty kartonik zobaczył Ostrowski i Tucholanka mecz kończyła w „dziesiątkę”.

VICTORIA KORONOWO – KAMIONKA KAMIEŃ 1:0 (0:0) Bramka: Piotr Miś (87) KAMIONKA: Sowiński – T.Czapiewski, Tusznio, Gołąbek, Karpacz – Kobus (75. Warmke), B.Czapiewski, Lepak, Steinborn (46. Kapałczyński), Stryszyk – Fridehl (80. Spica).

Mecz drużyn z czołówki tabeli był emocjonujący i dostarczył sporo emocji, chociaż padła tylko jedna bramka. Optyczną przewagę posiadali co prawda faworyzowani gospodarze, jednak goście potrafili sobie stworzyć kilka dobrych okazji bramkowych. Wraz z upływem czasu ataki miejscowych były coraz groźniejsze i w 87. minucie zdołali pokonać dobrze spisującego się w bramce Sowińskiego. Piłkarze z Kamienia do końca walczyli jeszcze o zmianę niekorzystnego wyniku, ale defensywa gospodarzy nie popełniła błędu.

VICTORIA NIEMCZ - RAWYS RACIĄŻ 0:1 (0:0) Bramka: Maciej Malinowski (70) RAWYS: Borzyszkowski – Jasionowicz, Malinowski, Mrugowski, Sucharski – Pasiński, Prill (65. Wiligała), Pril, Wera (46. Opic) – Rybacki (73. Glazik), Domachowski (90. Linda).

Rawys zrobił to co powinien, czyli zainkasował komplet punktów na boisku niżej notowanego rywala. Sam mecz, a zwłaszcza jego pierwsza odsłona, nie zachwycił. Po przerwie gra się ożywiła, głównie za sprawą przyjezdnych, którzy wreszcie zaczęli zagrażać bramce rywala. Z wielu dogodnych okazji bramkowych udało się wykorzystać jedną, a strzelcem zwycięskiego gola był Malinowski. Gospodarze

tylko raz poważnie zagrozili Borzyszkowskiemu, ale ten wykazał się w decydującym momencie czujnością.

BKS BYDGOSZCZ - KRAJNA SĘPÓLNO 2:1 Bramki: Łukasz Karolak (7), Szymon Dusza (81) – Artur Dądela (85). KRAJNA: Mrugalski – Hernik, Kozina, Paszylk, Siekierka, - M.Mosek (70. Borowicz), Pastwik, Twardy, Trąbka - Dądela, K.Mosek.

Krajanie dzielnie walczyli z liderem na jego boisku przegrywając dość pechowo. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale potem na murawie trwał wyrównany bój. Podopiecznym Henryka Zielinskiego w kilku momentach zabrakło zdecydowania pod bramką rywala. W końcówce meczu po jednej z kontr BKS podwyższył prowadzenie. Kilka chwil później kontaktowego gola strzelił Dądela i przyjezdni rzucili się z animuszem na bramkę lidera. Defensywa bydgoszczan nie popełniła już błędu i mecz zakończył się minimalną wygraną faworyta.

Pozostałe mecze 15. kolejki. Fala Świekatowo - Tartak Wudzyn 7:0, Start Pruszcz - Sparta Przysiersk 2:0, KS Kawle - Grom Więcbork 0:3 (wo).

1. BKS Bydgoszcz 15 40 63-14

2. Grom Więcbork 15 27 37-28

3. Piaski Bydgoszcz 15 27 40-22

4. Fala Świekatowo 15 26 40-19

5. Tucholanka Tuchola 15 26 39-30

6. Victoria Koronowo 15 26 42-17

7. Rawys Raciąż 15 26 31-32

8. Kamionka Kamień 15 23 21-16