Senatorki zagrały dobrze, ale tylko do przerwy

Kinga Murawska (z prawej strony), w meczu w Aleksandrowie Kujawskim strzeliła bramkę i zaliczyła asystę, ale nie wystarczyło to do zdobycia punktów przez zespół Tucholanki w pojedynku z Vikingiem. Piotr Pubanz
Miała być pewna wygrana „Senatorek”, a skończyło się dość niespodziewaną porażką z niżej notowanym Vikingiem.

. Tym samym tucholanki doznały kolejnej przykrej wpadki w rundzie wiosennej i zamiast zapowiadanego marszu w górę ligowej tabeli mamy długi już zastój.

VIKING ALEKSANDRÓW KUJAWSKI - TUCHOLANKA KOBIAK 4:2 (1:2)
Bramki:
Klaudia Lewandowska (8), Karolina Liberacka (50,56,70) – Oliwia Domeracka (14), Kinga Murawska (28).
TUCHOLANKA: Marta Łabicka – Sandra Holweg, Lidia Zakrzewska, Julia Petrus, Anna Śmigel - Oliwia Domeracka, Natalia Miszke, Wiktoria Niemczewska, Kinga Murawska, Monika Michalska - Agnieszka Grzempa. Trener Paweł Sząszor.
Tucholanki liczyły na komplet punktów, ale z odległego Aleksandrowa Kujawskiego powróciły na tarczy, a wcale nie zapowiadało się na taki obrót sprawy.

Pierwsza połowa była bowiem zupełnie udana dla gości. Co prawda miejscowe już w 8. min. objęły prowadzenie po indywidualnym błędzie w defensywie, ale już kilka minut później wyrównała Domeracka dobijając piłkę po groźnym uderzeniu Murawskiej z rzutu wolnego.

Tucholanki nadal atakowały i za sprawą ładnej akcji Murawskiej i jeszcze ładniejszemu uderzeniu pod poprzeczkę dała Tucholance prowadzenie.

Druga połowa dla przyjezdnych była dużo mnie udana. Aleksandrowianki mocno wzięły się za odrabianie strat i między 50 a 70 min. strzeliły 3 bramki, wszystkie Liberacka. Co prawda tucholanki próbowały odrabiać straty, ale ich akcje kończyły się zazwyczaj przed polem karnym.

Ze względu na grę Tucholi w finałach Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich w Chełmnie, już w środę „Senatorki” rozegrają swój ostatni mecz w tym sezonie z Gwiazdą Kania Toruń.

Pozostałe wyniki 17 kolejki.
Unifreeze - Olimpia 4:0, Spójnia - WAP 0:4, GOKSiR - Tęcza 8:0, Gwiazda - Mustang 1:2.
1. Mustang Wielgie 17 45 41-14
2. GOKSiR Start Pruszcz 17 45 60-10
3. WAP Włocławek 17 35 46-17
4. Unifreeze II Górzno 17 32 35-23
5. Gwiazda Kania Toruń 17 24 34-27
6. Tucholanka Kobiak 17 23 40-24
7. Viking Aleksandrów Kuj. 17 20 24-42
8. Olimpia Grudziądz 17 14 17-38