Tuchola szykuje się na Rio

Przy piłce zdobywczyni 2 goli Patrycja Tromska.
Przy piłce zdobywczyni 2 goli Patrycja Tromska. nadesłane
Po remisie 2:2 w Kamieniu Krajeńskim i wygranej u siebie 5:1 piłkarki Gminy Tuchola wywalczyły sobie awans do XV Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich Chełmno Rio 2016.

GMINA TUCHOLA – GMINA KAMIEŃ KRAJEŃSKI 5:1 (1:1) Bramki: Natalia Miszke (20. k., 57,75), Patrycja Tromska (71, 76). TUCHOLA: Marta Łabicka, Paulina Augustyńska, Weronika Adrych, Sandra Andrearczyk, Oliwia Domeracka, Marta Fierek , Sandra Holweg, Dominika Klaisa, Sandra Knitter, Natalia Miszke, Amelia Nitka, Agnieszka Nierzwicka, Karolina Pochójka, Sandra Pasińska, Kinga Różycka, Patrycja Tromska, Lidia Zakrzewska.

Po dość niespodziewanym remisie w Kamieniu, w rewanżu piłkarki Tucholanki udowodniły swoją wyższość nad ambitnymi rywalkami z Kamienia Krajeńskiego. Co ciekawe, sobotnie spotkanie w pierwszej połowie było wyrównane, ale wpływ na taki stan rzeczy miało duże osłabienie kadrowe ekipy gospodyń. W drugiej połowie worek z bramkami rozwiązał się jednak na dobre i za sprawą doświadczonych Natalii Miszke i Patrycji Tromskiej oraz przy wydatnej pomocy młodszych piłkarek Kingi Różyckiej, Sandry Knitter, Pauliny Augustyńskiej, Oliwii Domerackiej udało się pewnie zwyciężyć przeciwniczki. Był to ostatni mecz eliminacyjny grupy IV, a zwycięzca awansował do finału, który zostanie rozegrany w Chełmnie 18-19 czerwca.

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również