Tucholanka zaimponowała w Grudziądzu, Fuks wystrzelał się do przerwy

Moment zdobycia 5. gola dla Fuksa w meczu z GLKS. Efektowną główką popisała się Wiktoria Pacek. Piotr Pubanz
Kolejny dublet zanotowały regionalne ekipy z Tucholi i Wielowicza, pewnie wygrywając mecze 8. kolejki III ligi kobiet. Zaskakuje zwłaszcza przekonywujące zwycięstwo Tucholanki w Grudziądzu, gdyż miejscowe do niedzieli plasowały się wyżej w ligowej tabeli. „Fuksiary” natomiast zgodnie z planem rozbiły u siebie najsłabszy zespół ligi, GLKS Osielsko Żołędowo.

WISŁA GRUDZIĄDZ - TUCHOLANKA TUCHOLA 0:4 (0:1) Bramki: Patrycja Sosna 2 (46, 69), Agnieszka Grzempa (3), Anna Kamińska (63-k). TUCHOLANKA: Kropidłowska – Knitter (60. Pastwa), Zakrzewska, Petrus, Lesikowska - Grzempa, Niemczewska, Domeracka, Kamińska - Nierzwicka (70. Szóstak), Sosna.

„Senatorki” bardzo zmotywowane podeszły do tego spotkania, od pierwszych minut uzyskując znaczną przewagę. Już w 3. minucie wynik spotkania otworzyła Grzempa, a tucholanki praktycznie nie opuszczały połowy rywalek. Na kolejne gole trzeba było jednak czekać do drugiej połowy. Ta była już bardziej wyrównana, ale o dziwo tucholankom dużo łatwiej się grało. Już w 46. min. prowadzenie podwyższyła Sosna, kolejną bramkę z „jedenastki” zdobyła Kamińska, a wynik meczu ustaliła Sosna, strzelając swojego drugiego gola. Do końca spotkania tucholanki stwarzały sobie dogodne okazje bramkowe, ale bardzo dobre zawody rozgrywała tego dnia bramkarka Wisły. Wygrana „Senatorek”, przy jednoczesnej porażce Unifreeze II Górzno w Inowrocławiu, pozwoliła tucholankom awansować na 5. miejsce w ligowej tabeli.

FUKS WIELOWICZ – GLKS OSIELSKO ŻOŁEDOWO 6:0 (6:0) Bramki: Kinga Nowicka 2, Sandra Oźmińska 2, Aleksandra Krupa, Wiktoria Pacek. FUKS: Kluza – Jaworska (Dolatowska), Jasiek, Oźmińska, Batke – Wieczorek (Sławińska), Krupa, Kozicka, Nowicka (Wiśniewska) – Pacek, Chylewska (Szmaglińska).

W potyczce dwóch beniaminków zdecydowanie lepsze były gospodynie. Nic w tym dziwnego, bo przyjezdne to zdecydowanie najsłabszy zespół III ligi. Przewaga „Fuksiarek” od pierwszych minut była przytłaczająca, na efekty bramkowe nie trzeba było więc długo czekać. Wynik spotkania otworzyła w 7. min. Oźmińska, ale później bramka przyjezdnych długo była zaczarowana. Działo się tak aż do 30. minuty. Od tego momentu gol padał za golem. Na przerwę „Fuksiary” schodziły prowadząc 6:0 i na tym skończyły swoje popisy strzeleckie. Druga połowa nadal upływała przy przewadze miejscowych, ale wynik meczu nie uległ już zmianie.

Wyniki pozostałych spotkań 8 kolejki: Viking Aleksandrów Kujawski - Spójnia Białe Błota 0:3, Gwiazda Toruń - KKP II Bydgoszcz 7:0, Tęcza Bydgoszcz - GOKSiR Start Pruszcz 1:5, Wda/Strażak Przechowo (Świecie) - WAP Włocławek 0:2, Noteć Inowrocław - Unifreeze II Górzno 3:0.

1. Gwiazda Kania Toruń 8 22 53-5
2. Noteć Inowrocław 8 21 31-7
3. WAP Włocławek 7 18 38-7
4. GOKSiR Start Pruszcz 8 16 25-7
5. Tucholanka Kobiak 8 13 23-19
6. Unifreeze II Górzno 8 13 23-21
7. Wisła Grudziądz 8 11 18-22
8. Spójnia Białe Błota 8 10 22-28